Бельгія

Бельгійське федеральне міністерство контролює громадську систему охорони здоров'я та соціальне забезпечення, що включає і медичну допомогу. Первинна медична допомога надається приватними терапевтами, фармацевтами, дантистами та медсестрами. Як громадська, так і приватна первинна медична допомога часто надається вдома. Власниками лікарень є або приватні, або громадські організації. Більшість приватних лікарень, однак, є некомерційними. Громадські лікарні зазвичай належать місцевим органам влади (муніципалітетам).

Фінансування сфери охорони здоров'я базується на Законі про медичне страхування, який є частиною кодексу соціального забезпечення. Система медичного страхування фінансується завдяки внескам роботодавців та робітників (58%), а також завдяки субсидіям, що надаються федеральним урядом (42%). Кожний громадянин може і повинен вільно обирати власну страхову компанію серед шести, а страхова компанія потім відшкодовує витрати на лікування, спираючись на політику компанії. Компанії часто мають політичні та релігійні зв'язки.

Якщо пацієнт отримує першу допомогу, він має заплатити невеличку спільну оплату, а якщо отримує спеціалізовану допомогу, то оплачує її відповідно до встановлених тарифів. Ті, хто працюють не за наймом, без приватної страховки повинні платити повну вартість первинної допомоги. Федеральні субсидії покривають 80% лікарняного лікування вдів, непрацездатних, сиріт та пенсіонерів. На решту пацієнтів уряд відшкодовує 25% витрат, що ґрунтуються на погоджених денних цінах. Решту лікарняної допомоги та інші медичні послуги покривають страхові компанії. Фармацевтичні препарати, що є у списку, включають спільну оплату від 0 до 85%. Інші ліки не відшкодовуються.

Первинна допомога оплачується та відшкодовується медичною страховкою на основі оплати за надані послуги. Вони не виконують шлюзової ролі. Лікарні отримують субсидії для значних інвестицій, що ґрунтуються на запланованих принципах. Поточні прибутки, які вони отримують, ґрунтуються на ДРГ. Клініки при вищих навчальних закладах отримують додаткове 30% фінансування, що надається федеральним урядом.